« terug naar vorige pagina

GLi – Informatie voor verwijzers

Heb je een patiënt met overgewicht of obesitas en wil je deze een gezondere leefstijl aanbieden onder begeleiding?

De huisarts, praktijkondersteuner of leefstijlloket in een ziekenhuis kunnen mensen met een gezondheidsrisico door overgewicht of obesitas verwijzen naar een van de GLI-programma’s van Huisartsen Gelderse Vallei. Verwijzen kan via Viplive, Zorgdomein en zorgmail.

Een factsheet voor huisartsen m.b.t. de (GLi) vind u hier.

Er zijn verschillende programma’s die vergoed worden vanuit de basisverzekering. In de regio Gelderse Vallei worden er vier programma’s uitgevoerd: de Beweegkuur, CooL, OLaR en ‘Voel je goed’.

Doel is om volwassenen met overgewicht of (ernstige) obesitas met leefstijlcoaching te begeleiden naar een gezondere leefstijl met een verantwoord eetpatroon en aansporen tot meer bewegen.

Video wat is de GLI: https://www.youtube.com/watch?v=YoQnUWRvWJI 

Inclusiecriteria

  • 18 jaar of ouder
  • Voldoende gemotiveerd; het is belangrijk dat de inwoner echt wil veranderen
  • BMI tussen 25-30 in combinatie met een grote buikomvang (vrouwen >88 cm / mannen >102 cm)
  • BMI tussen 25-30 in combinatie met comorbiditeit (verhoogd risico op hart- en vaatziekten, diabetes, artrose of slaapapneu)
  • of een BMI >30

Exclusiecriteria

  • Onvoldoende beheersing van de Nederlandse taal
  • Verstandelijke beperking (IQ <80)
  • Onderliggende psychische problemen
  • Behandelbare onderliggende medische oorzaken van overgewicht
  • Onvoldoende motivatie om gedragsverandering door te voeren in eigen leefstijl

Wie voert de GLi uit?

De GLI wordt aangeboden door een hbo-opgeleide professional, die voldoet aan het competentieprofiel van de leefstijlcoach zoals dat is vastgesteld door de BLCN.

Waar worden interventies in de regio Gelderse Vallei aangeboden?

Eerstelijns Samenwerking Veenendaal biedt de interventies aan in de regio Gelderse Vallei. De locaties waar de leefstijlprogramma’s worden aangeboden is te zien in de GLI kaart.

Na verwijzing voert de GLI-coördinator een triage uit om te zorgen dat de juiste GLI-interventie wordt ingezet voor de deelnemer. Daarna krijgt de deelnemer een afspraak voor intakegesprek bij de leefstijlcoach in de buurt.